Telefonas

+370 37 222574

El.paštas

krsna.info@gmail.com

Tarptautinė Krišnos Sąmonės Bendrija (ISKCON) reiškia gilią užuojautą Romos katalikų bažnyčios nariams ir visiems gedintiems dėl Jo Šventenybės Popiežiaus Pranciškaus, kuris paliko šį pasaulį 2025 m. balandžio 21 d., mirties.

Popiežius Pranciškus buvo vizionierius lyderis, kuris savo gyvenimą paskyrė ne tik katalikų bažnyčios stiprinimui, bet ir vienybės skatinimui tarp visų tikėjimų žmonių. Jis pasiekė istorinių laimėjimų tarpreliginiame dialoge, stiprindamas ryšius tarp įvairių religinių bendruomenių ir skatindamas tarpusavio pagarbą bei supratimą.

Jo bendravimas su musulmonų pasauliu buvo novatoriškas. 2019 m. jis istoriškai pasirašė Dokumentą apie žmonių brolybę kartu su Al-Azhar didžiuoju imamu Ahmed el-Tayeb Abu Dabyje – tai buvo precedento neturintis raginimas tarpreliginiam sambūviui ir taikai.

Popiežius Pranciškus taip pat vertino dialogą su hinduizmo lyderiais, įskaitant vaišnavus, kaip parodė 2023 m. tarpreliginis susitikimas Lisabonoje, Portugalijoje. Jis priėmė hinduistų delegacijas Vatikane ir organizavo kitus susitikimus, skatindamas diskusijas apie bendrus principus, tokius kaip užuojauta, aplinkos apsauga ir nesmurtinis elgesys.

Popiežius Pranciškus taip pat puoselėjo stiprius santykius su žydų lyderiais – ryšys, kilęs iš jo ankstyvųjų metų Argentinoje. Būdamas popiežiumi, jis lankėsi Holokausto memorialuose, vienareikšmiškai pasmerkė antisemitizmą ir patvirtino bendrą krikščionybės ir judaizmo dvasinį paveldą. Jo artima draugystė su rabinu Abraham Skorka simbolizavo jo atsidavimą tarpreliginiam dialogui, pagrįstam abipuse pagarba.

Jo pastangos gydyti skilimus krikščionybėje buvo akivaizdžios jo iniciatyvoje bendrauti su protestantų bendruomenėmis. 2016 m. jis paminėjo 500-ąsias protestantų reformacijos metines Švedijoje, stovėdamas šalia liuteronų lyderių. Tai buvo stiprus susitaikymo gestas.

Jo balsas pasaulietiniais klausimais, įskaitant jo aplinkosaugos encikliką “Laudato Si'”, gynė globalius etinius klausimus, kurie giliai atsiliepia daugelyje tradicijų, įskaitant hindu vaišnavų.

Popiežiaus Pranciškaus lyderystę apibrėžė jo nepalaužiamas įsitikinimas, kad tikėjimas turėtų būti vienybės, o ne susiskaldymo jėga. Jo tarpreliginės pastangos buvo ne tik diplomatiniai gestai, bet ir nuoširdus jo vizijos įkūnijimas pasauliui, kuriame religinė įvairovė praturtina, o ne atskiria žmoniją.

Popiežiaus Pranciškaus mirtis žymi eros pabaigą, tačiau jo palikimas – meilės, nuolankumo ir tiltų statybos – ir toliau įkvėps ateinančias kartas.


Šaltinis: https://iskconnews.org/iskcon-offers-condolences-on-the-passing-of-his-holiness-pope-francis/


Straipsnio nuotrauka: Popiežius Pranciškus rikša atvyksta į tarpreliginį ir ekumeninį taikos susitikimą arkivyskupo rezidencijos sode Dakoje, Bangladeše, 2017 m. Nuotrauka: CNS/Paul Haring.

Kiti pranešimai: