Telefonas

+370 37 222574

El.paštas

krsna.info@gmail.com


2020.03.16

Buvo tik laiko klausimas, kada ritvikų (guru paskirtų atstovų, inicijuojančių guru vardu) idėjos pasieks Lietuvą. Jau kuris laikas alternatyvi Lietuvos Vaišnavų grupė Facebooke tapo ritvikų forumu, kuriame liejasi ypač stipri kritika ISKCONo bhaktų (atsidavusiųjų) atžvilgiu. Pastarieji žeminami neva turintys menkesnį dvasinį intelektą, privalantys rinktis mokytoją iš GBC (vadovaujantis ISKCON`o komitetas) pateikto guru sąrašo ir pan. Skelbiama, kad visi ISKCON guru, Prabhupados mokiniai yra apsišaukėliai ir neturi teisės inicijuoti mokinius. Teigiama, kad vienintelis inicijuojantis ISKCON guru yra Šrila Prabhupada, kuris, anot ritvikų, turėtų inicijuoti mokinius ateinančius 10 tūkst. metų. Ritvikai teigia, kad inicijuoti Prabhupados mokiniu gali kiekvienas „tinkamai“ dukart inicijuotas bhaktas, davęs paklausyti kandidatui Prabhupados rečituojamų gayatri mantrų garso įrašą ir atlikęs aukų atnašavimą. Kaip tikrą faktą jie pateikia konspiracinę teoriją apie tai, kad Prabhupados mokiniai, siekdami valdžios ir šlovės, nunuodijo Šrila Prabhupadą, užėmė jo vietą ir sąmoningai iškraipė ir tebekraipo Prabhupados knygas, slėpdami tikrąjį jo mokymą. Tai – mėgstamiausi ritvikų teiginiai. Grįsdami juos, ritvikai cituoja Prabhupados žodžius, parinkdami juos selektyviai, tendencingai, neatsižvelgdami į bendrą kontekstą, o nepritariantiems atkerta, kad šie supras jų idėjas, jei nuoširdžiai melsis.

Kiekvienas, atidžiau studijuojantis Prabhupados ir ankstesniųjų ačarjų mokymą, greitai pastebės, kad ritvikų judėjimas grindžiamas ne ačarjų mokymu, o ISKCON`o klaidomis.

Dažnas bhaktas net nesupranta, kad tarp jo Facebooko draugų yra ritvikų (ypač jei tarp jų yra nepažįstamų „draugų“ iš Rusijos) arba, kad, pats nežinodamas, dalyvauja Facebooko ritvikų grupėje. Tokiu būdu net ir nuoširdus bhaktas susiduria su vaišnavų kritika, o jo tikėjimas ir dvasinė praktika dėl to nukenčia.

Ritvikai Lietuvoje kviečia ISKCON`o bhaktus atsisakyti savo guru, užpildant iš anksto paruoštą šabloną. Šią akciją inicijavo Žilvinas Užkuraitis ir jo žmona patys viešai atsisakydami savo guru. Save jie atvirai vadina ritvikais ir skelbia jų idėjas.

Žilvinas Užkuraitis taip pat ragina įvairias bendruomenes ir bhaktus jungtis į jo steigiamą Lietuvos Gaudija vaišnavų religinę bendriją (bendruomenę). Bendrijos registravimui renkami pinigai. Akivaizdu, kad ši bendruomenė – ritvikų judėjimo kuriama alternatyva ISKCON‘ui.

Didžiausia ritvikų keliama problema yra neapykantos ir religinės nesantaikos skleidimas. Lietuvos ritvikai savo forume dalinosi vaizdo įrašais iš Rusijos, kur sudeginamos daugybė „Bhagavad-gitų“ rusų kalba. Tame pačiame forume Lietuvos ritvikai kalba apie tai, kad reiktų deginti ir lietuviškas „Bhagavad-gitas“. Ritvikas Žilvinas Užkuraitis pasidalino vaizdo įrašu, kuriame jis viešai sudegina Radhanatha Svamio knygą „Kelionė namo“. Taip pat ISKCON guru vadinami žeminančiais titulais, tokiais kaip žudikas, pedofilas ir pan., nepateikiant jokių pagrįstų įrodymų.

Prabhupada ir vaišnavų ačarjos pabrėžtinai kvietė visus susilaikyti nuo vaišnavų kritikos. Čaitanja Mahaprabhu vaišnavų menkinimą vadino išprotėjusio dramblio įžeidimu, visiškai sutrypiančio širdyje augantį gležną bhakti augalėlį.

ISKCONo GBC dar 1990-siais metais visas ritvikizmo apraiškas pavadino pavojingu filosofiniu nukrypimu, nesuderinamu su ISCKONo mokymu ir praktika. ISCKON`o lyderiai ne kartą yra pateikę ritvikizmo idėjų ir teiginių paneigimus. Idėja apie tai, kad pasitraukęs iš šio pasaulio ačarja toliau inicijuoja mokinius, yra negirdėta Gaudija vaišnavizmo istorijoje. 1977-jų m. gegužės 28 d. Prabhupada sakė: „Kai aš liepiu: „Tu tapk guru“, jis tampa reguliariu guru. Tai viskas. Jis tampa mano mokinio mokiniu. Būtent taip.“

Lietuvos Nacionalinė Taryba atsiriboja ir kviečia visus nuoširdžius vaišnavus atsiriboti nuo ritvikų, kurie nuolat kritikuoja vaišnavus, skleidžia neapykantą, religinę nesantaiką, ir kurių penas – vaišnavų kritika ir juodinimas. Taip pat kviečiame bhaktus, kurie turi klausimų apie guru tattvą ir ritvikų nukrypimus, kreiptis į Vaikunthanathą pr., Šatakulą pr., kurie pasistengs atsakyti į jums rūpimus klausimus.

Recommended Articles